Türkiyenin En Güzel Türkçe Forumu
Lütfen Giriş yapın Tense'lerde kayit olun.
Lütfen Giriş yapın Tense'lerde kayit olun.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lütfen Chat Kurallarını Okumadan Chate Giriş Yapmayın

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

Giriş ve Kayıt sorunları (SSS)

YazarMesaj
SaMeT_SiVKa
Admin
Admin
SaMeT_SiVKa

Doğum tarihi : 12/10/95
Erkek Terazi Yaş : 28
Lakap : BozKurT
İş/Hobiler : Oturmak

Giriş ve Kayıt sorunları (SSS) Empty
MesajKonu: Giriş ve Kayıt sorunları (SSS)   Giriş ve Kayıt sorunları (SSS) EmptyCuma Nis. 09, 2010 6:52 pm

Giriş ve Kayıt sorunları

Neden giriş yapamıyorum?
Kayıt oldunuz mu? Giriş yapabilmek için önceden kayıt olmanız gerek. Yoksa mesaj panosundan banlandınız mı (o halde bu anlamda bir mesaj görmeniz gerekir)? Eğer öyleyse, site yöneticisiyle (webmaster) veya pano yöneticisiyle (administrator) irtibata geçip sebebini sorabilirsiniz. Eğer kayıt olduysanız ve banlanmış olmamanıza rağmen giriş yapamıyorsanız, tekrar kullanıcı adınızı ve şifrenizi kontrol edin. Genelde hata burada oluyor. Sorun bu değilse pano yöneticisiyle irtibata geçin, belki mesaj panosu için yanlış ayar yapmış olabilir.

Neden kayıt olmam gerekiyor?
Kayıt olmanıza gerek olmayabilirdi aslında. Mesaj gönderebilmek için kaydın şart olması, pano yöneticisinin (administator) kararına bağlı. Ayrıca kayıt olunca bazı özel imkanlara ulaşabilirsiniz. Örneğin mesajlarınızın yanında kedinize ait küçük bir resim (avatar) gösterme, özel mesaj gönderme, tanıdığınız kullanıcılara e-posta gönderme veya kullanıcı gruplarına katılma imkanlarına misafir kullanıcılar sahip değildir. Kayıt işlemi çok basit olduğu için kaydolmanız önerilir.

Neden otomatik olarak çıkışım yapılıyor?
Giriş sayfasında gördüğünüz Her zaman otomatik giriş yap komutunu seçmediğiniz sürece, mesaj panosu sizi sadece belirli bir süre için giriş yapmış kabul eder. Böylece kaydınızın başkaları tarafından kullanılması önlenir. Girişinizin devamlı kalması için, bu komutu seçmeniz yeterlidir. Fakat başka şahıslarında kullandığı (örn. herhangi bir kütüphaneye, internet cafeye, üniversiteye vs. ait) bir bilgisayardan giriş yapıyorsanız, bu komutu seçmemeniz önerilir.

Kimler Online listesinde ismimin görülmesini nasıl önleyebilirim?

Şahsınıza ait profil sayfasında Online olduğumu gizle seçeneğini bulabilirsiniz. Buradan Evet 'i seçince online olduğunuzu sadece pano yöneticileri ve kendiniz görebilirsiniz. Bu durumda gizli kullanıcı olarak sayılırsınız.

Şifremi unuttum!
Telaşa kapılmayın! Eski şifrenizi öğrenmek mümkün olmasa bile, yerine değişik bir şifre alabilirsiniz. Giriş sayfasını açıp Şifremi unuttum üzerini tıklayın ve tarif edilen işlemleri uygulayın. Kısa sürede tekrar online olduğunuzu göreceksiniz.

Kayıt oldum ama giriş yapamıyorum!
İlk önce kullanıcı adınızı ve şifrenizi doğru yazdığınızı temin edin. Doğru yazılmışsa, iki sebep daha olabilir. Eğer COPPA destekleniyorsa ve kaydınız esnasında 13 yaşından küçüğüm linkini tıkladıysanız, tarif edilen işlemleri uygulamanız gerek. Sebep bu değilse, kaydınızın onaylanması gerekebilir. Bazı mesaj panoları tüm yeni kayıtların onaylanmasını şart koşar. Giriş yapabilmeniz için ya kendiniz yada pano yöneticisi tarafından kaydınız onaylanmalıdır. Bu durumda onay gerekçesi, kaydınız esnasında size bildirilmiş olmalı. Bu doğrultuda bir e-mail aldıysanız, tarif edilen işlemleri uygulamanız gerek. Eğer böyle bir e-mail almadıysanız, verdiğiniz e-mail adresinin doğru olup olmadığını kontrol edin. Onay gerekçesinin sebebi, kötü amaçlı kullanıcıların anonim kalıp mesaj panosunu suiistimal etmelerini önlemektir. Verdiğiniz e-mail adresinin doğru olduğundan eminseniz, pano yöneticisiyle irtibata geçmeniz gerekir.

Daha önceleri kayıtlıydım ama artık giriş yapamıyorum?!
Bunun en olası sebebi hatalı kullanıcı adı veya şifre girişidir (kayıt olduktan sonra aldığınız e-maile bakıp kontrol edin). Belkide pano yöneticisi kaydınızı herhangi bir sebepten dolayı silmiş olabilir. Panoya hiç mesaj gönderdinizmi? Veritabanının kapladığı alanı küçük tutmak için, mesaj göndermeyen kullanıcıların kaydı genelde belirli bir süre sonra silinir. Tekrar kaydolmayı deneyin ve tartışmalara katılın.
https://turkceforum.yetkinforum.com

Giriş ve Kayıt sorunları (SSS)
1 sayfadaki 1 sayfası