Türkiyenin En Güzel Türkçe Forumu
Lütfen Giriş yapın Tense'lerde kayit olun.
Lütfen Giriş yapın Tense'lerde kayit olun.
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lütfen Chat Kurallarını Okumadan Chate Giriş Yapmayın

AnasayfaAnasayfa  PortalPortal  Latest imagesLatest images  Kayıt OlKayıt Ol  Giriş yapGiriş yap  

ZEHİRLİ BAKLAVA (FIKRA)

2 posters
YazarMesaj
İpek Adiller
Süper Moderator
Süper Moderator

Doğum tarihi : 20/08/96
Kadın Aslan Yaş : 27

ZEHİRLİ BAKLAVA (FIKRA) Empty
MesajKonu: ZEHİRLİ BAKLAVA (FIKRA)   ZEHİRLİ BAKLAVA (FIKRA) EmptyPtsi Nis. 05, 2010 6:11 pm

Bir keresinde, Hoca köy okulunda öğretmen dururken, öğrencilerinin birinin ailesi tarafından kendisine bir büyük tepsi baklava gönderilir. Ağzı sulanır, fakat daha sonra yemek üzere masasının çekmecesine koyar. Kısa bir süre sonra acil bir iş için dışarı çağırılır.
Öğrencilerine yapılacak bir sürü iş verir "Ve herşeyi anladığınızı kabul ediyorum" der "yoksa kötü olur" sertçe "Çok kötü"
Kapıya vardığında,
"Bir şey daha" der. "Benim düşmanlarım var. Pek çok düşman. Bana sürekli zehirli et, zehirli tatlı gönderilir. Hatta," sertçe ekler "zehirli baklava. Yemeden önce test etmem gerekir. Bu şekilde uyarıldınız. Daha uzun bir ömür isterseniz, bana gönderilen hiçbir şeye dokunmayın. Özellikle baklavaya." Hoca gider gitmez, yeğeni, öğrencilerinden biriydi, masaya gider ve baklavayı alır.
"Yapma!" diye bağırır arkadaşları. "Onlar zehirli olabilir!"
Çocuk onlara sırıtır.
"Tabii ki değiller," der. "O sadece kendisine saklamak istiyor." Ve başlar tepsiye. "Gerçekten çok iyi" der ve bir başkasını yer.
Yere düşüp kıvranmadığını gören arkadasları, Hoca'nın masasının etrafına toplanırlar ve baklavayı paylaşırlar.
"Fakat hepsinin gittiğini görünce biz ona ne diyecegiz?" der içlerinden biri, ağzındaki kırıntıyı silerken.
Hoca'nın yeğeni sadece gülümser.
Hoca döndüğünde doğruca masasına gider ve çekmecesine bakar. Öğrencilerine hısımla bakar.
"Biri," der "Biri masamdaymış."
Sessizlik vardır.
"Biri çekmecemdeymiş."
Sessizlik.
"Ve biri baklavayı yemiş."
"Bendim" der yeğeni.
"Sendin! Size anlattığım şeyden sonra?"
"Evet."
"Belki açıklaman vardır. Eğer öyleyse, ölmeden önce duymak isterim."
"Şey," der yeğeni "Bana verdiğin iş çok zordu. Hiç birini yapamadım. Yaptığım herşey yanlış. Senin çok kızgın ve ailemin hayal kırıklığına uğrayacağını biliyordum. Öyle utandığımı hissettim ki, yapılacak tek şeyin, hayatıma son vermek olduğuna karar verdim. Böylece senin zehirli baklavanı yedim. O an düşünebileceğim tek yol o idi. Fakat eğlenceli olan şey, henüz hiçbir şey olmadığıdır. Nedenini merak ediyorum." Hoca yeğeninin masum açıklamasını kısa bir süre inceler.
"Belki," der, "yapmış olduğun ise bir bakmam için sadece ertelenmiş bir cezadır.
Tuğçe
Süper Moderator
Süper Moderator

Doğum tarihi : 09/04/96
Kadın Koç Yaş : 28

ZEHİRLİ BAKLAVA (FIKRA) Empty
MesajKonu: ZEHİRLİ BAKLAVA (FIKRA)   ZEHİRLİ BAKLAVA (FIKRA) EmptyPtsi Nis. 05, 2010 7:02 pm

İpek çok komikmiş. Paylaşım için teşekkürler... Very Happy

ZEHİRLİ BAKLAVA (FIKRA)
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» FB-GS ( Fıkra )
» FIKRA (AZRAİL)
» Yasin ( Fıkra)
» Komik bir fıkra :D
» TETRİS (fıkra)